1399/05/24 02:19


133770
تاریخ انتشار: 1398/07/26 16:41
امام جمعه مسجدسلیمان :
حجت الاسلام امینی با اشاره بر برگزاری مراسم کتل بندون همزمان با اربعین حسینی در مسجدسلیمان گفت: همچون آئین تشت گذاری اردبیل و قالی شویی اردهال با حضور پرشور مردم از شهرهای مختلف مراسم بزرگ کتل بندون همزمان با اربعین حسینی در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

عزت الله قاسمی: حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان با تسلیت اربعین حسینی گفت: تمام جهانیان شاهد بزرگ ترین گردهمایی تاریخ بشریت هستند و هرساله علیرغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان اسلام شاهد تقویت و گسترش سیل جمعیت سرازیر به این گردهمایی تمدن‌ساز هستیم.

 

وی ادامه داد: اربعین آموزشی ست برای تقوا پیشگی که به عنوان یک حرکت مکتبی انسان‌ساز باید به آن نگاه کرد.

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان با اشاره بر برگزاری مراسم کتل بندون همزمان با اربعین حسینی در مسجدسلیمان گفت: همچون آئین تشت گذاری اردبیل و قالی شویی اردهال با حضور پرشور مردم از شهرهای مختلف مراسم بزرگ کتل بندون همزمان با اربعین حسینی در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد آئین کتل بندون آئین پیچیده و پر از مهر و معرفت است که اهالی فرهنگ و هنر بختیاری همانند شهید علیمردان بختیاری، بی بی مریم، شیخ عبدالله بختیاری، شهید بهنام محمدی آن گونه که باید نتوانسته اند به آن بپردازند و به نوعی مغفول مانده است…

 

امینی همچنین با گرامی داشت ۳۰ مهر سالروز شدید ترین موشک باران مسجدسلیمان و شهادت، مفقودالاثری و مجروح شدن بیش از ۳۵۰ نفر در مناطق مسکونی سبزآباد، چاه نفتی و ١٧ شهریور شهرستان مسجدسلیمان گفت:انتظار می رود با یک برنامه ریزی اصولی توسط متولیان فرهنگی شهرستان همه ساله در این روز در ابعاد گسترده همایشی برگزار گردد…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دست آوردهای کشور در ابعاد مختلف نظامی و اطلاعاتی گفت: وقتی به دانش بومی روی می آوریم آرامش به ملت تزریق می شود ملتی که بزرگی کردند و تحریم ها را تحمل نمودند.

وی ادامه داد: اگر راه را برای نخبگان باز کنیم می توانیم این اقتصاد بیمار را نیز درمان کرد. وی ادامه داد: رونمایی از جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی “یاسین” نشان از اقتدار نظامی جمهوری اسلامی دارد. این دست آورد نماد افتخارآمیز در شکست تحریم‌ها و پیام بسیار روشنی بود به نظام استکبار جهانی که نخبگان صنعت دفاعی با توکل به قدرت لایزال الهی همت و غیرت بی بدیل خود را در راه ارتقاء امنیت، عزت و افتخار میهن عزیزمان ایران اسلامی به منصه ظهور گذاشتند.

 

وی همچنین بازداشت روح الله زم سرکرده سایت معاند آمدنیوز را شکار مهم سازمان اطلاعات سپاه خواند و گفت: این اتفاق و پیچیدگی های آن باعث حیرت جهانیان شد . امینی گفت: با دستگیری زم خیلی ها که با ایشان از طرق مختلف ارتباط داشته اند باید پاسخگو باشند و از مسئولان نظام نیز می خواهم رودرواسی را کنار بگذارند و هر کسی در هر جایگاهی که باشد را دستگیر و محاکمه کنند…

 

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان شهرستان خواست به مشکلات توجه بیشتری نشانم دهند. وی گفت: مشکلات آب و فاضلاب، آسفالت و…انتظاراتی ست که اهالی مناطق مختلف شهرستان همچون کلگه ازآن گلایه های شدیدی دارند و انتظار داریم مسئولان ما با نگاه ویژه ای به مناطق کم برخوردار این مشکلات را مرتفع سازند…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش پایانی سخنان خود با تبریک به تیم فوتبال نفت گفت: نتایج خوب تیم نفت مسجدسلیمان علیرغم بی مهری هایی که می بیند باعث خوشحالی جوانان شهرستان گردیده است که جا دارد از مربیان و مسئولان این تیم کمال تشکر و سپاسگزاری را داشته باشم.

وی گفت: نفت مسجدسلیمان باید سرپا بماند چرا که این تیم باعث نشاط میان جوانان شده است…