1399/05/15 12:17


133678
تاریخ انتشار: 1398/05/26 20:35
فرمانده انتظامی مسجدسلیمان خبر داد:
فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان گفت: یکی از رایج ترین شگردهای مجرمان در فضای سایبری همچنان ارسال پیامک های جعلی و کلاهبردارانه است.

به گزارش آسماری,سرهنگ کارآگاه “علی حسینی”  گفت: در مناسبت‌ها و رویدادهای خاص، ما شاهد ارسال پیامک‌های انبوه به شهروندان، که اکثرا جعلی بوده و تنها برای کلاهبرداری و سوء استفاده از آن ها طراحی شده‌ است هستیم.

 

سرهنگ حسینی ادامه داد: قطع یارانه، حمایت از سبد غذایی خانوار، ثبت نام برای دریافت کارت سوخت، ثبت نام سهام عدالت و … از نمونه‌های بارز پیامک‌های ارسال شده در ایام گذشته بوده است که متأسفانه تعدادی از شهروندان در دام مجرمان گرفتار شده و خواسته‌های آنان را اجابت و در نتیجه مورد سوء‌استفاده قرار گرفته‌اند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد : اطلاعات مهم بانکی از قبیل شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv2، اطلاعاتی هستند که مجرمان با به دست آوردن آن‌ها به دنبال برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی هستند.

 

وی تاکید کرد: لازم و ضروری است شهروندان به اخبار و اطلاعات منتشر شده از طریق منابع نامعتبر توجه نکرده و اطلاعات مهم اعم از بانکی و یا شخصی و هویتی خود را برای منابع نامعتبر ارسال نکنند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان مسجد سلیمان در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس به آدرس www.cyberpolice.ir ارسال یا با شماره تلفن ۰۶۱۲۱۸۴۴۱۰۶با کارشناسان پلیس فتا انتظامی شهرستان مسجد سلیمان در میان بگذارند.