1398/09/19 14:38


133504
تاریخ انتشار: 1398/02/18 15:33
آتش سوزی مراتع شهرستان مسجدسلیمان با حضور بموقع و فعالانه آتش نشانان شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان مهار و خاموش شد .

به گزارش آسماری به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، سهراب ترکیان رییس اداره ایمنی ، بهداشت و محیط زیست این شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت : در ساعت 15:50 روز گذشته آتش سوزی در زمین های کشاورزی و مراتع اطراف پلیس راه مسجدسلیمان تا دو راهی لالی به مرکز آتش نشانی شرکت نفت و گاز اعلام شد .

 

سهراب ترکیان افزود : با توجه به علاقمندی و تعهدات زیست محیطی این شرکت بلافاصله تیمی 12 نفره متشکل از کارشناسان و عوامل آتش نشانی با تجهیزات لازم و یک دستگاه خودروی اطفای آتش و 2 دستگاه تانکر آب رسان به محل اعزام شدند .

 

وی ادامه داد : با توجه به ماهیت تپه و ماهور بودن منطقه و گستردگی آتش سوزی که منطقه ای به وسعت 8 هکتار شامل علف زارها و ساقه های خشک شده گندم کاشته شده را در بر می گرفت ، تیم اعزامی شروع به عملیات مهار آتش نمودند و در قسمت هایی که امکان حضور خودروی آتش نشانی وجود نداشت با تجهیزات ابتدایی و دستی از قبیل آتش کوب اقدام نمودند .

 

ترکیان تصریح کرد : در این عملیات که پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به همراه تیم آتش نشانی شهرداری نیز مشارکت داشتند بدلیل حضور بموقع تیم عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و به لطف بهره مندی از تجهیزات مناسب تر و استاندارد ، محوریت عملیات و سختی کار  با عوامل زحمت کش و همیشه در صحنه اداره HSE این شرکت بود .

 

این مقام مسئول در حوزه HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود : با همت همه عوامل حاضر در صحنه و تلاش بی وقفه همکاران بنده در اداره HSE ، این آتش سوزی در ساعت17:30 خاموش و مهار شد .