1399/04/17 10:27


133436
تاریخ انتشار: 1397/05/29 02:45
علی عسگر ظاهری در بازدید از روستاهای بخش مرکزی:
فرماندار مسجدسلیمان: طی ۴۰ سال اخیر چنین حجم کار در حوزه روستایی و عشایری شهرستان بی سابقه بوده است

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از روستاهای بخش مرکزی شهرستان که با حضور علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان، بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران شهرستان صورت گرفت گفت: خوشبختانه امروز شاهد به ثمر نشستن اهداف برنامه ریزی شده در روستاهای بخش مرکزی هستیم که ان شالله به سایر روستاهای شهرستان نیز گسترش خواهد یافت.

 

وی گفت: در حال حاضر از ۳۶ روستایی که فاقد آب لوله کشی بودند مشکل ۱۳ روستا برطرف شده است. ظاهری ادامه داد: همچنین آسفالت و بهسازی بسیاری از روستاهای بخش مرکزی نیز در حال انجام می باشد که امیدواریم تا پایان سال مالی بتوانیم همه مصوبات را اجرایی نماییم.

 

 نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون آبرسانی به روستاهای دشت جهارپاره، منصورآباد، خلیل آباد، حسن آباد و مرادآباد چم آسیاب انجام شده همچنین عملیات لوله کشی از منطقه چال استران و دو راهی لالی به سمت قبله ای، سلطان آباد و راکه در حال انجام می باشد که ان شاالله این مسیر به روستاهای پرچک و چند روستای دیگر مسیر نیز ادامه خواهد یافت. ضمن این که در بحث آسفالت روستاها در حال حاضر روستاهای هفت شهیدان با ۹هزار متر مربع و زمان آباد با بیش از ده هزار متر مربع آماده آسفالت می باشند و با اختصاص قیر یارانه ای و کارهای عمرانی که در سایر روستاها انجام می شود ان شاالله تا بیش از ده روستای دیگر نیز آسفالت معابر انجام خواهد شد.

 

ظاهری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در بحث اعتبارات ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری، بهسازی ۹ روستا و تعیین محدوده بیست روستای فاقد طرح هادی انجام و در خصوص مناطق عشایری نیز بهسازی ۸ چشمه و بیش از۶ کیلومتر راه عشایری در دست اقدام می باشد…

 

فرماندار مسجدسلیمان نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: باید پذیرفت طی ۴۰ سال اخیر چنین حجم کار در حوزه روستایی و عشایری شهرستان بی سابقه بوده است. علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان با بیان این که اتفاقات بسیار خوبی در حوزه روستایی و عشایری شهرستان افتاده است .

 

وی گفت: قاطعانه می توان گفت چنین حجم کار صورت گرفته در بخش های مختلف عمرانی، بهسازی روستاها و آبرسانی طی ۴۰ سال گذشته بی نظیر و بی سابقه بوده است که جا دارد از تلاش های دولت تدبیر و امید و نماینده پر تلاش و پیگیر شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

وی ادامه داد: از سه محل اعتبارات استانی، ارزش افزوده و امکانات شهرستان حرکت گسترده ای در سطح روستاها آغاز و در حال انجام است.

وی با بیان این که در بهسازی روستاها عملیات اجرایی حدود ۵۰ روستا آغاز شده است همچنین با جذب اعتبارات خوبی که از محل ارزش افزوده گرفته ایم بهسازی راههای عشایری، آب نماها و رفع مشکلات عمرانی در حوزه عشایری آغاز شده است. فرماندار مسجدسلیمان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با تلاش همه مسئولین شاهد عمران و آبادانی بیش از گذشته منطقه باشیم.